Data publikacji: 2024-03-01
Artykuł sponsorowany

Dlaczego Twoja strona potrzebuje jakościowego SEO? – 5 powodów!

Jakościowe SEO to odpowiedź na stale rosnące wymagania przedsiębiorców w sektorach usługowych oraz e-commerce. Decydując się na rzetelne usługi pozycjonowania stron lub sklepów, możesz nie tylko osiągnąć najwyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania, ale również uzyskać satysfakcjonujący poziom konwersji zakupowych. W tym artykule przedstawimy, dlaczego warto zdecydować się na jakościowe SEO.

Jakościowe SEO – co to jest?

Jakościowe SEO zgodne z usługą SEO360® to przede wszystkim:

 • Kompleksowość działań,

 • Gwarancja wzrostu sprzedaży (obowiązuje w tym przypadku zapis na umowie),

 • Gwarancja utrzymania wartościowego profilu linków (po zakończeniu współpracy agencja nie usuwa żadnych backlinków),

 • Działania w całej Europie,

 • Indywidualna strategia SEO.

Biorąc pod uwagę fakt, że konkurencja online jest ogromna, a algorytmy Google zmieniają się nawet kilkaset razy rocznie, powinieneś być zainteresowany wyłącznie działaniami optymalizacyjnymi najwyższej klasy. W innym przypadku konkurencja Cię prześcignie ze względu na budżet, częstotliwość działań czy też odmienną strategię, która działa lepiej w danym okresie.

Właśnie z tego względu firma SEOgroup jako lider w branży marketingowej przygotowała innowacyjną usługę SEO360®, która gwarantuje wzrost sprzedaży pochodzący z pozycjonowania stron internetowych. W jaki sposób? Poprzez konkretne zapisy w umowie, z których agencja musi się wywiązać.

Wybierając tego typu rozwiązania (czyli jakościowe SEO), masz pewność zwrotu z inwestycji po kilku lub kilkunastu miesiącach od wdrożenia właściwej strategii SEO.

Dlaczego to właśnie SEOgroup jako jedna z nielicznych agencji marketingowych w Polsce gwarantuje zwrot z inwestycji? Ponieważ ta zgrana ekipa specjalistów z Gdyni podeszła do pozycjonowania w zupełnie inny sposób niż wszyscy.

Postawili oni na niecodzienne metodyki bazujące wyłącznie na jakości oraz satysfakcji klienta, które owocują następującymi korzyściami:

1. Maksymalna kompleksowość działań

Wybierając jakościowe SEO, inwestujesz w rozwój swojej witryny w sposób, który przekłada się na realne korzyści biznesowe. Dzięki kompleksowemu podejściu, obejmującemu zarówno optymalizację na stronie (on-site SEO), jak i działania off-site, zyskujesz przewagę rynkową.

Konkretne działania są dostosowane do zmieniających się algorytmów wyszukiwarek, gwarantując uzyskanie satysfakcjonujących pozycji oraz utrzymanie ich przez wiele lat (nawet po zakończeniu współpracy).

Odpowiednio zaimplementowane strategie pozycjonowania zwiększają widoczność Twojej marki, przyciągają wartościowy ruch na stronę i przekładają się na wyższy poziom konwersji. Jest to inwestycja, umożliwiająca wyprzedzenie konkurencji za sprawą wykorzystania najnowszych technik i metod optymalizacji, gwarantując tym samym wzrost sprzedaży.

Najważniejsze działania wchodzące w skład SEO360®:

 • Audyt SEO – kompleksowa analiza Twojej witryny pod kątem technicznym, contentowym oraz UX, umożliwiająca identyfikację obszarów do optymalizacji;

 • Optymalizacja techniczna – usprawnienie aspektów technicznych witryny, m.in. czas ładowania, responsywność i struktura URL (page speed jest jednym z ponad 200 czynników rankingowych).

 • Badanie kluczowych – selekcja fraz, które potencjalni klienci wykorzystują podczas wyszukiwania produktów lub usług oferowanych przez Twoją firmę;

 • Tworzenie i optymalizacja treści – opracowanie wartościowych i angażujących materiałów, które odpowiadają na potrzeby i zapytania użytkowników;

 • Budowanie profilu linków – pozyskiwanie wartościowych odnośników z innych stron, będące kluczowym rozwiązaniem pod kątem osiągania wysokich pozycji w wynikach SERP (ang. Search Engine Results Page);

 • Lokalne SEO – optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwania lokalnego (jest to niezbędne dla firm świadczących usługi na określonym obszarze geograficznym);

 • Monitorowanie i analiza – ciągłe śledzenie efektów podjętych działań oraz dostosowywanie strategii w oparciu o zebrane dane i zmieniające się trendy.

Zdj 1. Wzrost ruchu organicznego możliwy poprzez wdrożenie długofalowej usługi SEO360®.

2. Gwarancja wzrostu sprzedaży

Decydując się na zaawansowane strategie SEO, możesz liczyć na gwarancję wzrostu sprzedaży, ponieważ takie działania są precyzyjnie ukierunkowane na przyciąganie i konwersję ruchu o wysokiej jakości. Poprzez skupienie się na ważnych elementach pod kątem widoczności Twojej witryny oraz jej atrakcyjności dla potencjalnych klientów, każdy aspekt obecności online zostaje zoptymalizowany pod kątem maksymalizacji sprzedaży. Działania te opierają się na dogłębnej analizie rynku i preferencji Twoich użytkowników, umożliwiając skuteczne docieranie do osób zainteresowanych proponowaną ofertą.

Elementy gwarantujące wzrost sprzedaży to m.in.:

 • Precyzyjna segmentacja rynku – identyfikacja i targetowanie specyficznych grup odbiorców, mających największy potencjał konwersji;

 • Optymalizacja pod kątem intencji zakupowych – dostosowanie treści i słów nadrzędnych do zapytań z wysokim potencjałem zakupowym;

 • Personalizacja doświadczenia użytkownika – dostosowanie witryny do potrzeb i zachowań odwiedzających (zwiększa to szanse na konwersje).

 • Ulepszanie ścieżki zakupowej – uproszczenie procesu zakupu na stronie, które minimalizuje opór użytkownika i zwiększa prawdopodobieństwo finalizacji transakcji;

 • Wykorzystanie danych analitycznych – ciągłe analizowanie zachowań użytkowników i efektywności kampanii w celu optymalizacji działań marketingowych;

 • Integracja z mediami społecznościowymi – wykorzystanie kanałów social media do budowania zaangażowania i kierowania ruchu o wysokiej jakości do witryny;

 • Optymalizacja strony pod kątem mobilności – zapewnienie, że witryna jest w pełni responsywna i dostosowana do użytkowników urządzeń mobilnych (zgodnie z zasadami mobile-first indexing).

Zdj 2. Przewaga urządzeń mobilnych nad desktopami. Źródło: developers.google.com/search/blog/2023/10/mobile-first-is-here

3. Gwarancja utrzymania linków po zakończeniu współpracy

Gwarantując utrzymanie linków po zakończeniu współpracy, zapewniamy ciągłość i stabilność Twojej obecności w internecie. Jest to niezbędnym rozwiązaniem do długoterminowego budowania pozycji Twojej marki. Dzięki temu Twoja strona zachowuje swoją wartość SEO, co przekłada się na utrzymanie ruchu i widoczności w wynikach wyszukiwania. Strategia ta bazuje na solidnych fundamentach i zrozumieniu, że linki są trwałym elementem Twojej strategii online, a ich wartość nie znika wraz z zakończeniem formalnej współpracy.

Na jakiej podstawie gwarantujemy utrzymanie linków po zakończeniu współpracy?

 • Zasady budowania linków – wybieramy tylko te linki, które naturalnie integrują się z treścią i są wartościowe dla użytkowników;

 • Współpraca z zaufanymi partnerami – nawiązujemy relacje tylko z renomowanymi stronami;

 • Umowy z dostawcami treści – zawieramy umowy, zapewniające utrzymanie linków nawet po zakończeniu współpracy;

 • Używanie linków kontekstowych – integrujemy linki w sposób czyniący je organiczną częścią treści, zwiększając prawdopodobieństwo ich zachowania;

 • Działania zgodne z wytycznymi dla webmasterów – przestrzegamy zasad narzucanych przez wyszukiwarki, zapobiegając penalizacji i usunięciu linków (działamy wyłącznie na bazie praktyk White Hat SEO).

Zdj 3. Jakościowy profil linków witryny analizowany w Ubersuggest.

4. Działania w całej Europie

Nasze doświadczenie w zakresie pozycjonowania obejmuje szeroki zakres rynków europejskich, umożliwiając skuteczną realizację strategii SEO dostosowanych do specyfiki każdego kraju. Dzięki temu możesz rozszerzać swoją działalność na nowe rynki, mając pewność, że Twoja marka zyska widoczność i uznanie wśród lokalnych odbiorców.

W pozycjonowaniu jakich krajów mamy największe doświadczenie w zakresie europejskim?

 • Niemcy – Specjalizujemy się w optymalizacji pod kątem Google.de, uwzględniając lokalne preferencje wyszukiwania.

 • Francja – Wykorzystujemy lokalne algorytmy wyszukiwania dla Google.fr, koncentrując się na francuskich słowach kluczowych. Nasi eksperci doskonale znają francuski rynek cyfrowy, implementując efektywne działania marketingowe.

 • Włochy – Dostosowujemy strategie SEO do specyfiki Google.it, zwracając uwagę na włoskie zwyczaje zakupowe. Pozycjonowanie w tym kraju wymaga szczególnego nacisku na kulturowe aspekty treści.

 • Hiszpania – Implementujemy strategie SEO skrojone na miarę dla Google.es, aby dotrzeć do hiszpańskojęzycznych użytkowników. Znajomość lokalnych trendów pozwala nam skutecznie zwiększać Twoją obecność na hiszpańskim rynku.

 • Holandia – Opracowujemy strategie SEO dla Google.nl, biorąc pod uwagę holenderskie zwyczaje i oczekiwania użytkowników. Specjalizujemy się w technicznym SEO on-site oraz w dostosowywaniu treści i słów kluczowych do lokalnego rynku. Jesteśmy w stanie pozyskać najbardziej wartościowe backlinki w najniższych cenach dla każdego przedsiębiorcy działającego w Holandii.

Zdj 4. Renomowane narzędzie Ubersuggest do weryfikacji fraz kluczowych ukierunkowanych na różne kraje.

5. Indywidualna strategia marketingowa 360®

Rozwój indywidualnej strategii marketingowej 360® jest procesem wymagającym zrozumienia i połączenia wszystkich kanałów komunikacji z Twoimi potencjalnymi klientami (za pomocą tzw. omnichannel marketingu). To podejście ma na celu stworzenie spójnej i wszechstronnej obecności marki w internecie, jak i poza nim. Dzięki temu jesteś w stanie dotrzeć do swojej grupy docelowej na każdym etapie ich podróży zakupowej, dostarczając wartościowe treści i rozwiązania dostosowane do potrzeb i oczekiwań.

Jakie cechy wyróżniają strategie marketingowe bazujące na SEO360®?

 • Wszechstronne badanie słów kluczowych – Przeprowadzamy dogłębną analizę terminów istotnych dla Twojej branży, zapewniającą trafność komunikacji. Umożliwia to skuteczne docieranie do odpowiedniej grupy odbiorców.

 • Optymalizacja treści pod różne kanały – Tworzymy treści zoptymalizowane nie tylko pod kątem wyszukiwarek internetowych, ale także mediów społecznościowych, e-mail marketingu i innych platform. Dostarczanie wartościowych informacji w każdym miejscu obecności Twojej marki zwiększa jej rozpoznawalność.

 • Personalizacja komunikacji – Dostosowujemy przekaz do indywidualnych potrzeb i zachowań odbiorców na różnych etapach ścieżki zakupowej. Spersonalizowane treści budują zaufanie i lojalność klientów.

 • Zintegrowane kampanie PPC i SEO – Łączymy płatne kampanie reklamowe z organicznymi wysiłkami SEO, aby uzyskać maksymalną efektywność promocji. Pozwala to na szybkie zwiększenie ruchu i widoczności strony.

 • Analiza konkurencji – Dokładnie analizujemy działania konkurentów, aby zidentyfikować luki na rynku i wykorzystać je na Twoją korzyść. Dzięki temu Twoja oferta znacząco wyróżnia się na tle konkurencji.

 • Monitoring i analiza wyników – Stale śledzimy efektywność realizowanych działań, umożliwiając bieżące dostosowywanie strategii. Elastyczne podejście pozwala na optymalizację działań w czasie rzeczywistym.

 • Zarządzanie reputacją online – Dbamy o pozytywny wizerunek Twojej marki w Internecie, reagując na opinie i komentarze użytkowników. Budowanie silnej i pozytywnej obecności marki online wzmacnia zaufanie do firmy.

Zdj 5. Przykładowe efekty zwykłego SEO, SXO oraz SEO360®

Jakościowe SEO – podsumowanie

Jakościowe SEO zgodne z praktykami SEO360® to krok w kierunku zabezpieczenia swojej strony internetowej przed zmianami algorytmów wyszukiwarek oraz wpływu AI na zachowania potencjalnych klientów.

Rozwiązanie proponowane przez firmę SEOgroup umożliwia skalowanie działalności bez względu na panujące trendy oraz warunki rynkowe. W konsekwencji, jeśli chcesz uzyskać znaczącą przewagę nad konkurencją, SEO360® wydaje się dobrą opcją zarówno dla nowych firm, jak i brandów, które prężnie się rozwijają.

Postaw na jakościowe SEO. Wybierz SEO360®. Zrób krok naprzód, wybierając rzetelne usługi pozycjonowania.

Dlaczego Twoja strona potrzebuje jakościowego SEO? FAQ

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat jakościowego SEO?

1. Dlaczego moja strona internetowa potrzebuje jakościowego SEO?

SEO pomaga w dostosowaniu strony do algorytmów wyszukiwarek, umożliwiając osiągnięcie wyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu, kiedy potencjalni klienci szukają produktów lub usług, które oferujesz, Twoja strona pojawia się jako jedna z pierwszych opcji, zwiększając szanse na kliknięcie. Ponadto jakościowe SEO poprawia doświadczenie użytkownika, czyniąc Twoją witrynę bardziej intuicyjną i łatwiejszą w nawigacji.

2. Czym różni się jakościowe SEO od zwykłego SEO?

Jakościowe SEO koncentruje się nie tylko na zwiększeniu widoczności w wynikach wyszukiwania, ale również na poprawie doświadczenia użytkownika i budowaniu autorytetu Twojej marki w Internecie.

Udostępnij artykuł:
STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES

Korzystamy z plików cookies w celu dostosowania serwisu do Twoich potrzeb. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Cookies.

Akceptuję pliki cookies