Na Rynku Opakowań od 1990 roku

Baner reklamowy

PAKMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Skrócona nazwa: Pakmar Sp. z o.o.

32

lat na rynku

O firmie

Jesteśmy obecni na polskim rynku materiałów i surowców opakowaniowych od 1990 r.
Naszym dążeniem jest prezentowanie klientom najnowszych osiągnięć w dziedzinie technik pakowania.
W oparciu o doświadczenia własne oraz naszych odbiorców i dostawców proponujemy pełną obsługę, od wyboru koncepcji opakowania optymalnej dla danego produktu, po jego dostosowanie do potrzeb technologicznych klienta.
Staramy się tworzyć i modyfikować nasza ofertę rynkową tak, aby spełniała potrzeby najbardziej wymagających. Wybieramy rozwiązania innowacyjne o najwyższej wartości dodanej dla klienta. Nasza oferta skierowana jest głównie dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego oraz producentów opakowań. Realizujemy dostawy do ponad 500 odbiorców na terenie Polski jak również poza jej granicami : w Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii, Litwie, Rosji, Białorusi i Azerbejdżanie.
Ścisła współpraca z renomowanymi dostawcami z całego świata pozwala nam na bieżąco reagować na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku, tak by proponować naszym klientom innowacyjne materiały opakowaniowe wysokiej jakości.
Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem firm Plastic Suppliers- Sidaplax USA w zakresie folii OPS i PLA oraz firmy Cobelplast Belgia w zakresie folii sztywnych wielowarstwowych do termoformowania na bazie PS i PP.
Mając świadomość, że nasza egzystencja zależy od satysfakcji naszych klientów stawiamy na kompetentny personel , który zapewni Państwu indywidualną opiekę technologiczną do momentu wdrożenia opakowania do produkcji oraz handlową na każdym etapie realizacji zlecenia.
Stale modernizowane zaplecze produkcyjne i magazynowe pozwala nam w szybki i elastyczny sposób odpowiadać na stawiane nam wyzwania, a wdrożony system komputerowy SAP wspomaga procesy, gwarantując płynną i terminową realizację Państwa zamówień.
Zapraszamy do współpracy.

Zasięg działalności:

międzynarodowy

Profil firmy:
  • dystrybucja
  • export
  • produkcja

Folie opakowaniowe

Folie do pakowania produktów spożywczych, Folie do paletyzacji, Folie pęcherzykowe

Maszyny I Urządzenia Do Pakowania

Pakmar Sp. Z o. o. jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę w zakresie sprzedaży maszyn firm: Hefestus, Rotopack, Lavazzinni, I. dea-pack, Packmore, Noxon.

Oferta

Jak działamy. Nasz zakład produkcyjny znajduje się w Rębkowie k/Garwolina. Wyposażony jest w cztery automaty do cięcia i przewijania materiałów giętkich. Dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu możemy formatować nasze folie na dowolne szerokości dostosowane do wymagań klientów. Zakład dysponuje również czterema maszynami do zgrzewania torebek: - do pakowania próżniowego firmy Windmöller Holscher, - linią do torebek strunowych typu doypack, - zgrzewarkami do torebek papier/PE i do worków typu bag-in-box, Do produkcji torebek wykorzystujemy laminaty : PA/PE, PET/PE, PET/AL/PE oraz inne struktury materiałowe dobierane do rodzaju aplikacji klienta. W zakładzie posiadamy także bobiniarki do konfekcjonowania folii stretch, papieru oraz folii Al, jak również infrastrukturę do produkcji etykiet samoprzylepnych. W kooperacji z drukarniami wykonujemy również zindywidualizowane nadruki flexo i rotograwiurowe na dostarczanych przez nas laminatach wielowarstwowych i pergaminach. Zlokalizowane w Rębkowie magazyny wysokiego składowania umożliwiają nam sprawną realizację każdego zamówienia. W Warszawie mieści się ponadto magazyn papieru i poligrafii . Sprzedaż i zakupy w kraju i zagranicą koordynowane są przez centralne biuro handlowe w Warszawie.

Polecane produkty:

Nasza oferta
Folie do pakowania produktów spożywczych
Folie do pakowania produktów spożywczych, Folie do paletyzacji, Folie do pakowania skin-pack, Folie pęcherzykowe
Nasza oferta
Folie zgrzewalne do tacek i laminaty foliowe
Oferujemy szeroką gamę monofolii oraz laminatów folii stosowanych zarówno, jako folie przykrywkowe do pakowania w systemie MAP jak również do systemów flowpack i torebek vacuum. Folie mogą być laminowane zarówno bezrozpuszczalnikowo jak i z udziałem rozpuszczalników. Jako materiały nośne wykorzystuje się między innymi PA, BOPA, BOPP, PET, Al., które w zależności od wymagań dla pakowanego produktu mogą być dodatkowo wyposażone w barierę EVOH, ALox, antifog, peel czy też system otwórz-zamknij. Nasze folie mogą być zadrukowane techniką fleksograficzną do 8 kolorów (w wysokiej liniaturze) jak również rotograwiurową do 10 kolorów. W zależności od stosowanego systemu pakowania, folie mogą być laminowane z różnymi warstwami zgrzewalnymi takimi jak: polietylen, który może być dodatkowo wzbogacony warstwą metalocenu lub polipropylen. Typowe struktury folii to: BOPA/PE, PET/PE, PET/EVOH/PE, PET/PP, PET/PSP do zgrzewania z tackami z wielu polimerów A-PET, PP, PS, PET/PE otwórz-zamknij.
Nasza oferta
Folie sztywne
Nasza oferta folii twardych zawiera bardzo szerokie spektrum folii zarówno jedno- jak i wielowarstwowych opartych na takich polimerach jak: A-PET, PVC, PP, PS. Folie jednowarstwowe są szeroko stosowane do termoformowania w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz do zastosowań technicznych. Folie wielowarstwowe twarde przeznaczone są do pakowania w MAP produktów takich jak: mięso, wędliny, sery, bakalie, produkty garmażeryjne, desery, produkty mleczarskie itp. W zależności od zastosowanych polimerów i ich ułożenia, oferują one zróżnicowaną wytrzymałość termiczną nadając im atrybut przydatności do pasteryzacji, sterylizacji, obróbki cieplnej w kuchenkach mikrofalowych i w piekarniku, a także głębokiego mrożenia. W naszej ofercie znajdują się również wielowarstwowe folie spienione na bazie PP i PET, które dzięki niższej gramaturze pozwalają na obniżenie kosztów pakowania. Folie spienione z udziałem PP mogą być stosowane do pasteryzacji i w kuchenkach mikrofalowych.
Nasza oferta
Folie wielowarstwowe giętkie
Nasza oferta folii barierowych skierowana jest przede wszystkim do przemysłu spożywczego i obejmuje pełną gamę folii j wielowarstwowych przeznaczonych do pracy na maszynach typu FFS. Folie są przystosowane do pakowania zarówno w próżni jak i w środowisku gazów obojętnych produktów takich jak: • mięso i wędliny • ryby i produkty wędzone, • pieczywo i artykuły delikatesowe, • produkty sypkie, • sery, • bakalie, • artykuły medyczne. 6Oferujemy folie z udziałem: PA, PE, PP, SURLYN ® w przedziale grubości 55 -350 my. Specjalnie dobrana kolejność warstw i ułożenie polimerów w strukturach wielowarstwowych pozwala stworzyć konstrukcje folii dostosowane do indywidualnych wymagań pakowanego produktu, technologii pakowania i norm jego zabezpieczenia.
Nasza oferta
Torebki z folii
TOREBKI I WORKI Z MATERIAŁÓW TERMOZGRZEWALNYCH TOREBKI I WORKI Z FOLII MOLETOWANEJ. Nasza firma specjalizuje się w produkowaniu torebek, worków z folii i laminatów bez nadruku lub z nadrukiem do 10 kolorów. Posiadany park maszynowy pozwala na wykonanie torebek o dowolnych wymiarach i z dowolnego materiału termozgrzewalnego np. : PA/PE; PA/PE EVOH; OPA/PE; OPP/PE; PET/OPP; PET/PE; PET/PE EVOH; PET/AL/PE; papier/AL/PE; papier/PE; AL/papier/PE oraz folii przeznaczonych do pasteryzacji, sterylizacji, termokurczliwych i metalizowanych.
Nasza oferta
Torebki doypack
Torebki typu doypack z fałdą denną przeznaczone są do przechowywania: kawy, herbaty, przypraw, ziół, zup, sosów, kiszonej kapusty, produktów płynnych, soków, napojów dla dzieci, olejów, winna, ketchupu, majonezu, produktów ekologicznych, środków chemicznych. Torebki dostępne są w zakresie rozmiarów od 100ml do 5000 ml. Standardowo opakowania wykonujemy z laminatów transparentnych, metalizowanych oraz takich gdzie jednym ze składników jest aluminium lub (i) papier. Torebki możemy wykonać o dowolnych rozmiarach i kształtach: • z eurootworem lub z inną zawieszką wg indywidualnych wymagań klienta, • z rączką, • z nacięciem bocznym – ułatwiającym otwarcie torebki, • z korkiem 45o i 90o, • z korkiem antyseptycznym, • z zamknięciem strunowym typu zip, • ze zgrzewem wąskim 4 mm lub szerokim 8 mm. Naszym atutem jest szybki czas realizacji zamówienia, bardzo dobra jakość wyrobów, solidna wytrzymałość zgrzewów.
Nasza oferta
MATERIAŁY PAPIERNICZE I POLIGRAFICZNE
Nasza oferta
Tacki do żywności PP-APET-CPET
Nasza oferta
FOLIE I OPAKOWANIA BIODEGRADOWALNE
EarthFirst PLA jest folią przyjazną środowisku, biodegradowalną i kompostowalną, produkowaną przez Plastic Suppliers. Produkcja odbywa się techniką ekstruzji, z biopolimerów produkowanych przez Nature Works z surowców biodegradowalnych opartych na ziarnach kukurydzy. Folia została opracowana jako alternatywa dla źródeł opartych na przemyśle petrochemicznym. Posiada ona certyfikaty FDA do kontaktu z żywnością oraz certyfikaty biodegradowalności i kompostowalności zgodnie ze standardem EN 13432. W Europie centralny magazyn folii PLA jest prowadzony przez firmę Sidaplax, zaś w Polsce przedstawicielem jest firma Pakmar Sp. z o.o. Sprzedaż folii odbywa się z magazynu w Belgii jak również bezpośrednio z magazynu firmy Pakmar Sp. z o.o.
Nasza oferta
Folia stretch makroperforowana
Makroperforowana folia stretch przeznaczona jest do zabezpieczenia produktów wymagających przepływu powietrza.Dzięki perforacji folia zapobiega tworzeniu się kondensacji pary wodnej, rozwojowi bakterii, pleśni. Folia stretch makroperforowana umożliwia szybkie chłodzenie, suszenie paletyzowanych produktów, oraz zabezpiecza przed ich przegrzaniem. Makroperforowana folia jest wykonana z polietylenu (PE).Występuje w wersji ręcznej i maszynowej z rozciągliwością 150%. Sposób perforacji jest dostosowany do rodzajów pakowanych produktów, tak by zapewniał optymalny przepływ powietrza i chronił przed uszkodzeniem (folia do kwiatów, folia do ciężkich ładunków).

Galeria

Kontakt

Skontaktuj się z nami:
22 899 32 25