Kategorie
Liderzy
Lider aktywności gospodarczej

Wybierz z listy liderów:

Samorządowy lider inwestycji

Wybierz z listy liderów:

Zobacz, które podmioty gospodarcze w województwie śląskim są liderami w wykorzystaniu dotacji UE

Aktualizacja: dzisiaj18:40
Zespół OWG-info
Udostępnij artykuł:
MAR_euro_pocket_1000x550 (1).jpg

NA DZISIAJ – 2024-07-20 Sprawdź, które podmioty gospodarcze w województwie śląskim opublikowały najwięcej przetargów z dotacją UE

Opis
Artykuł prezentuje podmioty gospodarcze, które opublikowały najwięcej przetargów z dotacją UE. Podmioty te korzystają z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności w celu realizacji zasady konkurencyjności.
Zasada konkurencyjności łączy obowiązki ogłoszeniodawcy, korzystającego z dofinansowania ze środków unijnych, z uprawnieniami potencjalnych wykonawców. Wynika to z treści art. 43 ustawy o finansach publicznych. Prawo realizacji zadań finansowanych ze środków publicznych przysługuje ogółowi podmiotów.
Dane w artykule są oparte na systemie klasyfikacji zamawianych przedmiotów oraz usług, czyli Wspólnym Słowniku Zamówień CPV (ang. Common Procurement Vocabulary), który obejmuje ok. 9 tys. pozycji. W naszym serwisie OWG zgrupowaliśmy je w 873 kategorie i to właśnie one są podawane w rankingach.
Prezentowane dane oparte są na serwisie owg.pl – największej wyszukiwarce gospodarczej w Polsce.
Informacje ogólne
1.Analizę wykonano: 2024-07-20 godz: 18:42:35
2.Ilość wszystkich firm w województwie śląskim wynosi: 768971
3.Ilość firm AKTYWNYCH w województwie śląskim wynosi: 385223
Pierwsze miejsce
Jeśli przyjrzymy się zestawianiu obecnych liderów wykorzystania środków unijnych w województwie śląskim, zauważymy, że choć sytuacja na czołowych miejscach jest bardzo wyrównana, to jednak na pierwszym miejscu plasuje się EUROTECH KRÓL SPÓŁKA KOMANDYTOWA. Podmiot ten w okresie 1-20 lipiec 2024 oczekiwał ofert na 6 przetargów.
Drugie miejsce
Na drugiej pozycji widnieje SKALEC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Inwestor ten ma łącznie 6 ogłoszonych przetargów z dofinansowaniem UE.
Trzecie miejsce
Na trzecim miejscu wśród instytucji najczęściej korzystających ze środków unijnych jest "POLMOTORS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ". Inwestor ten ma zamieszczone 4 przetargi.
Podmioty o największej liczbie przetargów z dotacją UE dla województwa śląskiego – lipiec 2024

W REGIONACH Panorama regionu – sprawdź, które z podmiotów gospodarczych w regionie ogłaszały najwięcej przetargów z wykorzystaniem środków UE

Wybierz region:
Trwa pobieranie danych...

HISTORIA Porównaj, które podmioty gospodarcze w województwie śląskim publikowały w ubiegłych miesiącach najwięcej przetargów z dotacją UE

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...

PROGNOZA Poznaj prawdopdobnych liderów wykorzystania środków unijnych w województwie śląskim

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...