Kategorie
Liderzy
Lider aktywności gospodarczej

Wybierz z listy liderów:

Samorządowy lider inwestycji

Wybierz z listy liderów:

Zobacz, które podmioty gospodarcze w Polsce są liderami w wykorzystaniu dotacji UE

Aktualizacja: dzisiaj16:40
Zespół OWG-info
Udostępnij artykuł:
MAR_euro_pocket_1000x550 (1).jpg

NA DZISIAJ – 2024-06-24 Sprawdź, które podmioty gospodarcze w Polsce opublikowały najwięcej przetargów z dotacją UE

Opis
Artykuł prezentuje podmioty gospodarcze, które opublikowały najwięcej przetargów z dotacją UE. Podmioty te korzystają z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności w celu realizacji zasady konkurencyjności.
Zasada konkurencyjności łączy obowiązki ogłoszeniodawcy, korzystającego z dofinansowania ze środków unijnych, z uprawnieniami potencjalnych wykonawców. Wynika to z treści art. 43 ustawy o finansach publicznych. Prawo realizacji zadań finansowanych ze środków publicznych przysługuje ogółowi podmiotów.
Dane w artykule są oparte na systemie klasyfikacji zamawianych przedmiotów oraz usług, czyli Wspólnym Słowniku Zamówień CPV (ang. Common Procurement Vocabulary), który obejmuje ok. 9 tys. pozycji. W naszym serwisie OWG zgrupowaliśmy je w 873 kategorie i to właśnie one są podawane w rankingach.
Prezentowane dane oparte są na serwisie owg.pl – największej wyszukiwarce gospodarczej w Polsce.
Informacje ogólne
1.Analizę wykonano: 2024-06-24 godz: 16:42:20
2.Ilość wszystkich firm w Polsce wynosi: 7224916
3.Ilość firm AKTYWNYCH w Polsce wynosi: 3768918
Pierwsze miejsce
Spośród obecnych liderów wykorzystania środków unijnych w Polsce, lekko na czoło wysuwa się MIĘDZYNARODOWA WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI I TRANSPORTU WE WROCŁAWIU. W okresie 1-24 czerwiec 2024 instytucja ta oczekiwała ofert na 14 przetargów.
Drugie miejsce
Na drugiej pozycji widnieje NETRIX SPÓŁKA AKCYJNA. Inwestor ten ma łącznie 12 ogłoszonych przetargów z dofinansowaniem UE.
Trzecie miejsce
Na trzecim miejscu wśród instytucji najczęściej korzystających ze środków unijnych jest FF MARKA WŁASNA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Inwestor ten ma zamieszczonych 12 przetargów.
Podmioty o największej liczbie przetargów z dotacją UE dla Polski – czerwiec 2024

HISTORIA Porównaj, które podmioty gospodarcze w Polsce publikowały w ubiegłych miesiącach najwięcej przetargów z dotacją UE

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...

PROGNOZA Poznaj prawdopdobnych liderów wykorzystania środków unijnych w Polsce

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...